Řecko | Evropa | Přidat do záložek
Na úvodní stránku
Napsat vlastní cestopis
Foto galerie
Video galerie
Recenze hotelů a apartmánů
Recenze taveren
Diskuzní fórum
Přihlášení
Uživatel nepřihlášen.
OnLine: 0 | 1
Přihlášení
© 2011 Cestujeme Tureckem
webmasterrecko.name

Turistické informace

Tisknout dokument

Základní turistické informace

Pojedete-li do Turecka, měli byste respektovat různé zákazy tykající se vojenského území a spolupracovat s kontrolami (zejména v kurdských oblastech). Jinak je Turecko turistům velmi přístupná a otevřená země, jejíž obyvatelů dávají často najevo svou pohostinnost.

Ubytování

Nabídka ubytování je nesmírně široká stejně jako ceny, které zaplatíte za dvoulůžkový pokoj a noc. Ubytování v penzionu vás vyjde na 400-400 Kč, hotel stojí v závislosti na počtu hvězdiček od 400,- Kč.

Kromě toho je v Turecku asi 130 oficiálních kempů, zpravidla se zavedenou elektřinou a možností vaření. I mimo kempy je stanování dovoleno, ovšem s rizikem, že se stanete středem zájmů místních, hlavně nezletilých obyvatel. Ceny za ubytování se liší i podle toho, zda jedete do Turecka v sezoně nebo mimo sezonu.

Stravování

Typickým rychlým občerstvením, které je k dostání na každém rohu je Döner kebab. Jsou to pikantně kořeněné plátky hovězího, skopového či v poslední době stále oblíbenějšího drůbežího masa opékané na svislém rožni a podávané s čerstvou zeleninou v chlebové placce, to vše tak do 15 do 50 Kč. Levně se dá najíst i v jídelnách, kde bývají hotová jídla vyložená ve vyhřívacím pultu.

V restauracích se podává skopové na mnoho způsobů, pilaf (rýže připravovaná společně s masem, zeleninou nebo obojím), ryby, sýry a spousta čerstvé zeleniny. Obvyklé menu v kurdských oblastech se neobejde bez velkých placek, výborný je tamější hroznový med.

Některé regiony mají své typický sladkosti (vždy velmi sladké):

Bursa, kandované kaštany, Izmir Pizmaniye, cukrová vata nebo Dogubayazit asure zvané též Noeho pudink.

Pije se hodně sladkého čaje a váky nebo ayran, osvěžující solený jogurt. Pozor na chlazené nápoje, mohou vg horkém počasí způsobit zdravotní potíže. Nejoblíbenějším alkoholickým nápojem je rakije, která se připravuje z hrozinek a ochucuje anýzem. Podává se vychlazená, obvykle se ředí vodou, čímž získává bílou barvu.

Praktické informace

Velvyslanectví ČR v Turecku:
Embassy of the Czech Republic
Koptanpasa Sokak No. 15, G.O.P. 06770, Ankara, Turkey
Tel. Ústředna: 0090312/4056139, recepce (přímé) - 4056965,4056142
Fax: 0090312/4463084, KO-4477395
e-mail: ankara@embassy.mzv.cz