Řecko | Evropa | Přidat do záložek
Na úvodní stránku
Napsat vlastní cestopis
Foto galerie
Video galerie
Recenze hotelů a apartmánů
Recenze taveren
Diskuzní fórum
Přihlášení
Uživatel nepřihlášen.
OnLine: 0 | 2
Přihlášení
© 2011 Cestujeme Tureckem
webmasterrecko.name

Turecko aktuálně

Před používáním diskuzního fóra si přečtěte jeho pravidla.
Zařazení:
Ostatní
Odpovědí:
12
Fotografií:
2
Návštěv:
9052
 
hancaM
 
04.10.11/17:55
Aktuální informace, zajímavosti z Turecka, popř. tipy na nákup dovolené v Turecku
 
katarinaBA
 
 
20.06.14/14:39
Jani, pekné video. Rada som si ho pozrela. Ten začiatok dôverne poznám. Hlavne o piatej ráno.
janavi
 
 
12.06.14/21:51
V Istanbulu jsme se měli výborně! Protože nemohu vložit video do vedeogalerií, dávám sem aspoň odkaz na YT : http://www.youtube.com/watch?v=eAAhdkKDj_M&list=UUwwDJpuvZGcXdWfS2z1a07g
janavi
 
 
14.02.14/13:30
Mám dotaz, jestli by nechtěla je nějaká žena se mnou do Istanbulu na 4 denní letecký zájezd s Čebusem - 24.-27.5. 14. Napište mi prosím do vzkazů nebo ještě lépe do vzkazů na recko.name.
pe.ka
 
 
16.11.11/10:21
No, za téhlete situace bych tak počítal aspoň 20 ale spíše 30 euro na osobu a den. Nevím jak nyní, ale v sezóně bývá kurz 1 euro =1,8 liry. Samozřejmě to za situace, že nemáte v úmyslu nakupovat kožené bundy, koberce a jiné osmánské speciality. Ale na nějakou tu specialitku či jiné místní občerstvení, koření z trhu či "zaručeně pravý" hadřík z tržnice by to mělo stačit. Otázka je, zda si kupovat liry u nás nebo si je měnit dle situace až tam. Já, protože jsem nechtěl zbytečně kupovat jejich měnu, jsem to řešil až v tamních směnárnách a vycházelo to +- stejně jako u nás. A co se "turka" týká - doporučuji se spíše držet evropského expressa, protože pokud Vám toho tzv. turka neudělají fakt v džezvě před vašima očima, riskujete, že Vás ošulí nějakou namletou hrůzou (ale s úměvem a veškerou grácií). Nicméně - já si neztěžuji, byl jsem tam vždy navýsost spokojen, no ale je to Orient.
Lucie
 
 
16.11.11/07:43
Holky i kluku Petře moc díky za odpovědi. jedem na poznávačku,vstupy jsou v ceně,dále pak jen snídaně v hotelích,takže počítám nějaké kebaby a pravého turka si snad někde dáme. Vypadá to, že vezmem finance - eura a liry - půl na půl, plus karta pro jistotu. Pobyt máme na 7 plných dnů - váš hrubý odhad - stačí výměna za 4000,-Kč na osobu?
pe.ka
 
 
15.11.11/11:36
Pro Luci i= k cenám - v obchodech (supermarketech) bych ty ceny neviděl příliš odlišně jako u nás (mám na mysli zejména hygienu nebo potraviny), restaurace, vč. kaváren apod., mají ceny jako ty naše "lepší". S platbou eury to není v Turecku (a v oblasti turecké riviéry zvláště) nijak složité, ano berou i eura - otázkou však je, jak si to přepočtou Mně to vycházelo vždy lépe tak, že jsem si eura v místní směnárně vyměnil za liry a těmi platil vstupy, v restauracích i na trhu. Akorát snad v těch marketech - platí-li se kartou - to vyjde tak akorát. Na tržištích se zcela určitě vyplatí platit lirama. V momentě když platíte eurama, zpravidla trhovci "nenajdou" keš částku k vrácení a cíleně nabídnou místo toho jiné zboží - obvykle nějaký "značkový" šunt. Či-li záleží na situaci - kde bydlíte (v hotelích jsou platby eury samozřejmostí), jaké je okolí (budete-li v nějakém rezortu s AI, kolem žádné obchody či restaurace asi nenajdete) a také jaký máte program - individuální výlety bez lir nedoporučuji, s CK je snad ani potřebovat nebudete, tam bývají ceny vstupů v ceně zájezdu, snad jen podlehnete-li prodavačům v kobercárně či v keramické dílně a nakoupíte něco z místní výroby. Ovšem tihle berou i ruble. A pokud si navečer vyrazíte na místní korzo na nějaký truňk, tak samozřejmě eura postačí - ale vrátí Vám asi v lirách. Mají to, hoši, totiž dobře spočítané. Tož tak.
Pricki
 
15.11.11/09:37
Dcera byla v Turecku v půlce října na poznávačce a měla s sebou jen eura. V obchodech to nebyl problém, akorát vstupy prý chtěli jen v lirách. Měli polopenzi, takže jídla moc nekupovali, suvenýry přivezla podobné jako Petra a také všude smlouvali.
dope
 
14.11.11/20:41
Lucko, já měla eura a menší částku i v lirách. Ve většině obchodů berou bez problémů eura, ale některé supermarkety jenom liry nebo vezmou eura a vrátili liry. Vstupné jsem taky platila v lirách. S cenami zákl.potravin neporadím a u suvenýrů to záleží na tobě, musíš smlouvat . Já si přivezla tradiční sladkosti, instantní jablečné čaje a keramiku.
Lucie
 
 
14.11.11/13:08
Ahojky, kdopak může podat informace o cenách zákl. potravin, kafe, víno apod. v Turecku? event. je pro nás výhodnější : vzít eura, nebo vyměnit turecké liry? děkuji za odověď - letíme za týden a moc nevíme co nás čeká - jak ohledně počasí, tak ceny v restauracích, event. suvenýry . Kdo jste byli, můžete se podělit, co jste si přivezli?
Pricki
 
 
07.10.11/08:02
Dceři už včera dorazily pokyny k odletu, tak snad to všechno vyjde.
Pricki
 
 
05.10.11/08:11
Na tento podobný zájezd letí dcera příští neděli. CK vůbec neznám, tak doufám, že vše bude v pořádku. Zájezd mají zaplacený už docela dlouho a cena byla podobná i na říjnové pobyty.
Nemá zde někdo zkušenosti s tímto zájezdem nebo i s CK Top Fly?
hancaM
 
 
04.10.11/17:56
Přidat odpověď k tomuto tématu (nejdříve se musíte přihlásit/zaregistrovat)