Řecko | Evropa | Přidat do záložek
Na úvodní stránku
Napsat vlastní cestopis
Foto galerie
Video galerie
Recenze hotelů a apartmánů
Recenze taveren
Diskuzní fórum
Přihlášení
Uživatel nepřihlášen.
OnLine: 0 | 4
Přihlášení
© 2011 Cestujeme Tureckem
webmasterrecko.name

Turecko na dlani hned dvakrát

Autor:
admin
Zařazeno:
Alanya
Napsáno:
29.05.12/21:27
Fotografií:
1
Návštěv:
4072
Tisknout cestopis
Doporučit přátelům
Geograficky patří Turecko víc k Evropě, ale jeho kultura se od té evropské dost liší. Možná proto láká Turecko ročně až 24 milionů turistů nejen z evropského kontinentu. Vždyť je to snadné. Stačí nasednout na letadlo a jste na místě do dvou hodin. Váháte, kde se vám bude v Turecku nejvíc líbit? Nechte se inspirovat.


Nejvýchodněji na Turecké riviéře

Město Alanya je jednou z nejvíce vyhledávaných letních destinací v Turecku. V současnosti má město 92 tisíc obyvatel, i tak lze počítat s trochu živější atmosférou. Alanya je místem, kde si užijete lenošení na pláži, ale také poznáte historické jádro. Za návštěvu stojí pevnost s majestátními hradbami a 33 metrů vysoká Červenou věž, kde se nachází historické muzeum. Alanya také zaujme známým hradem, který opticky odděluje město od moře.

Město je autentickým obrazem Turecka, neboť zde žije hodně Turků, nejedná se tedy o ryze turistickou oblast. Pro všechny, kdo se zajímají o každodennost Turků, je Alanya ideální volbou pro dovolenou.

Antalya v centru dění

120 kilometrů od Alanye leží dvoumilionové město Antalya. Ve srovnání s městem Alanya se jedná o podstatně rušnější turistické místo, což ale není na škodu. Je tu víc možností vyžití. Turisté se většinou ubytují ve starém městě v malebných penzionech nebo hotelových komplexech nedaleko od centra Antalye. Horentních sum za penziony ani hotely se však naštěstí nedočkáte. Provozovatelé ubytování ve starém městě a hotelech u moře si vzájemně konkurují a to drží ceny poměrně nízko.

Starý přístav nacházející se pod starým městem Kaleici je považován za nejhezčí místo spolu s vodopády tekoucími do moře z výšky asi padesáti metrů. Antalya vám učaruje svojí různorodostí. Můžete se stát součástí neutuchajících letních večírků a ve dne si také užít zajímavé výlety, procházky a poklidné lenošení u křišťálového moře.

© na toto dílo se vztahuje autorský zákon, a proto není možné cokoliv z tohoto díla kopírovat a používat k jiným komerčním účelům.
 
˝admin˝ a jeho/jí další aktivity
 
Cestopisy (1)
Alanya
Turecko na dlani hned dvakrát
29.05.12/21:27